Prosíme, aby jste při nové registraci postupovali dle manuálu. Především vyplňujte Jméno v celé jeho pravdivé podobě a do závorky uveďte název skupiny: Příklad: Franda Vomáčka (Čtrnáctka)
Interní
Skupina ŠÁN

cerny_sanSkupinu ŠÁN tvoří šest dětských vodáckých oddílů, které se formou vodáckého výcviku zabývají volným časem dětí a mládeže. Jejími členy je cca 120 dětí ve věku od 8 do 15 let, o které se stará 45-ti členný kolektiv dospělých. Náplní oddílového života je základní vodácký výcvik, který probíhá zejména na tzv. devítikanoích, zpestřený o další typy lodí - především deblovky, kajaky a singlovky, ale i plachetnice nebo motorové lodě.

Program je naplňován jak při pravidelných schůzkách v naší loděnici, tak při víkendových akcích se splouváním českých řek, říček a potoků, doplněný o turistické a cyklistické výlety. V zimě pak pořádáme pěší a lyžařskou turistiku, opravujeme a připravujeme lodě a vodáckou výbavu na novou sezónu. Vyvrcholením celoroční činnosti je skupinou pořádaný letní vodácký tábor a puťák po některé z českých nebo i zahraničních řek.

Cílem skupiny je výchova dětí k samostatnosti a všestrannosti a to v duchu dávné řecké myšlenky harmonie těla i ducha. Plavbami na vícemístné lodi - devítikánoi - nahrazující dosloužilé dřevěné pramice, zůstal ve vodácké partě tak osvědčený princip lodě přátelství, který stmeluje účinný kolektiv a vyvíjí mezilidské vztahy. Tomu je podřízen celý výchovný systém a program, který by měl vést k vyváženému rozvoji osobnosti dítěte.

Všichni "velcí" (dospělí) se práci s dětmi věnují ve svém volném čase, skupina nemá jediného placeného pracovníka. Přesto se skupina nadále rozvíjí a rozrůstá. Starší 15-ti let absolvují intenzivní vodácký a turistický výcvik, doplněný specializovanými odbornými zkouškami. Současně jsou připravováni na práci s dětmi a vedení svého budoucího oddílu.

Kolektiv našich vedoucích mimo pravidelné týdenní schůzky každoročně připravuje, organizuje a vede dva třínedělní turnusy vodáckého tábora, puťák, řadu víkendových sjezdů řek. V zimě pořádáme lyžařské akce, zdokonalujeme se v plavání a eskymování v bazénu, další větší turistické akce pravidelně připravujeme na pololetní a jarní prázdniny, Velikonoce, Dušičky. Pořádáme i speciální akce pro ostatní členy organizace KONDOR nebo jiné dětské organizace. Úspěšně spolupracujeme s dalšími, většinou tělovýchovnými oddíly kolem vody.

Úspěšnou činnost naší vodácké skupiny s více než 30-letou tradicí, ve které prožily stovky dětí jednu část svého dětství, potvrzují návraty a členství nové generace dětí našich bývalých členů.

Aktuální informace naleznete na adrese http://www.bosan.cz/

100_0583
2008-10-24_29-p...
bratri-v-triku
cinsti-draci
DSC07260
fikuska-rada-bl...
IMG_0238
IMG_0260
IMG_4567
IMG_5271
IMG_5399
jesterka-100_63...
P1120821
p2270173
P7113390
P7163479
PICT6067
pochod-polem
podzimni-kytary
san-2008-2turnu...
san-2008-2turnu...
sedmicka-u-most...
slon-PICT0408
slon-pict6505
suezsky-pruplav
utok-z-modran
vyber - androme...
vyber - bobista...
vyber - jednick...
vyber - na-bero...
vyber - pochod-...
vyber - rozjezd...
vyber - snehovo...
vyber - twister
x-p1050837